Kumluca Hurdacılık

Kumluca Hurda Alım&Satım

Kumluca Hurdacılık Hurda Alım & Satım

Kumluca Hurdacılık Eskimiş eşyaları alıp kullanılabilir haldeki eşyaları küçük işletmelere veya yeni açılmış işletmelere uygun fiyatlardan satmaktayız. Bu hurda alım satımı işleminin ülke kalkınmasında ve büyümesinde etkisi fazladır. Büyük işletmeler ellerindeki hurdaları satıp yeni aldıkları eşyaların maliyetini düşürmekte kullanıma müsait hurdalar da yeni açılmış işletmelere veya küçük işletmeler tarafından uygun fiyata almaktadırlar. Kullanıma uygun olmayan hurdalar ayrıştırma işleminden sonra geri dönüşüm uygulamalar sonucunda ikincil ham maddeler üretilir. Doğal kaynaklardan üretilen ham maddelerle ikincil ham maddeler arasında fazla fark yoktur tek fark maliyetleridir ikincil ham maddeler daha ucuzdur bu yüzden üretici firmalar ikincil ham maddeyi tercih etmektedir.

Kumluca Hurdacılık alış ve satışlarında sizlere çeşitli ödeme imkânları sunmakla beraber, siz kıymetli müşterilerimizin isteğine bağlı olarak peşin ve vadeli alım satımlar yapmaktayız. Bizimle beraber çalışmanın mutluluğunu yaşamış her kıymetli müşterilerimizin memnuniyeti bizler için çok önemlidir. Kumluca Hurda Fiyatları nı bizi arayarak hemen öğrenebilirsiniz

Hurdacılık Nedir?

Hurdacılık işlevini yitirmiş, kullanılamaz duruma gelmiş eski metal, kağıt, plastik, cam gibi bir çok eşyanın belli bir ücret karşılığı toplanması ve geri dönüşüm protokolü uygulanarak tekrar kullanılabilir bir madde haline getirilmesi sürecinde uygulanan işlemlerin tamamını kapsamaktadır. Çoğunlukla hurdacılar tarafından çöplerden toplandığı zannedilen hurdaların büyük bir bölümü piyasadan ücret karşılığında alınmaktadır. Elbette amatör hurdacılar çöplerden hurda toplayarak bu işi hakkıyla yapan profesyonel hurdacılar ve bu hurdacılara ait depo benzeri alanlara satmaktadır. Bu hurda depolarında toplan hurdalar, belirli bir miktara ulaştığında işlenebilmesi için geri dönüşüm tesislerine götürülür. Bu tesislerde temizleme ve ayrım işlemleri yapılır. Daha sonra geri dönüşüme uygun olanlar toplumun kullanımına yeniden sunulabilmesi adına çeşitli işlemlere tabi tutulur.

Hurdacılık Sektörü Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Hurdacılık sektörü söylenmesi basit ama sektörel bazda oldukça geniş bir alana sahiptir. Çok büyük alan ve mekanlarda iş yapabileceği gibi, daha küçük alan ve arsalarda dahi hurdacılık yapmanız mümkündür. Örnek vermek gerekirse hurda araç veya otomobil gibi taşıtların hurdacılığını yapabilmek için büyük alanlar tercih edilmelidir. Aksine sektörel olarak büyük ve önemli olmasına karşılık yer ve mekan olarak daha az alana ihtiyaç duyan kağıt hurdacılığı daha küçük arsalarda bile yapılabilir. Hurdacılık zor ve ağır çalışma koşullarına ayak uydurmayı başarabilenler için bir meslek haline gelmiştir. Küçük hurdacılar için yürümek, aramak, bulmak, yüksek fiyata satmak gibi zorlukları olsa da büyük hurdacılar için durum daha vahimdir. Öncelikle sürekli olarak daha büyük alan ihtiyacını karşılayabilmek zorundadırlar. Ayrıca piyasadan amatör hurdacıların topladığı ürünleri satın alabilmek için hem güncel hurda fiyatlarını takip etmek hem de sürekli olarak sıcak para ayarlayabilmek zorundadırlar. Hurdacılıkta fiyatlar, haftalık, günlük hatta bazen saatlik olarak değişiklik gösterebileceğinden hurda alım ve satımı için mümkün olduğunca nakit para tercih edilir.

Hurdacılık Nerede Yapılır? Hurdacılıkta Alan Seçimi Önemli mi?

Eğer siz de hurdacılık yapmak istiyorsanız, ilk önce bu işi nerede yapabileceğinize karar vermelisiniz. Hurdacılık yapmak istediğiniz bölge de kimler hurdacılık yapıyor ve bu bölgede hurda demir, hurda alüminyum, bakır hurdası, hurda karton, kağıt hurdası, hurda teneke, cam hurdası, hurda plastik çeşitlerinden hangilerinin yoğun olduğunu bilmek sizin asli görevinizdir. Ayrıca hurdacılık yapabilmek için gerekli taşıt ve ekipmanların ne kadarına sahip olduğunuzu iyi kestirebilmelisiniz. Amatör hurdacılık çoğunlukla hurda metaller ve kağıt hurdası toplanarak yapılır. Hurda metal olarak en önemli parça hurda demir zannedilse de aslında hurda alüminyum ve bakır hurdası daha değerli ve tercih edilen hurda çeşitlerinden idi. Bunların dışında hurda kağıt son zamanların en çok tercih edilen popüler hurdacılık alanıdır. Siz de kendinize bir hurdacılık alanı seçerek, bu alanda ihtiyacınız olacak taşıt ve ekipmanları iyi belirlemelisiniz.

Demir Hurdası: Özellikle şantiye sahalarından hurda inşaat demiri almaktayız. Ayrıca yangın merdiveni, kalorifer kazanı ve demir içeren diğer hurda malzemelerin alımını yapıyoruz. Kendi işçi ve olanaklarımızla ile adresten demir hurdası satın alıyoruz.

Hurda Bakır: Atalyölerden ve elektrik işi yapan yerlerden bakır almaktayız. Bakır hurdası yerinde ve değerinde en iyi şekilde işlem görmektedir.

Sarı Hurdası: Mutfak ve banyo malzemeleri başta olmak üzere hurda sarı alınır. Fabrika araiş sarı hurdası en iyi fiyattan alınır.

Krom Hurdası: Kullanıcı sağlığı açısından oldukça hijyenik olan krom birçok sektörde kullanılıyor. Atıl duruma gelen hurda krom için bize telefon edin. Kromun paslanmaz özelliğinden dolayı bir diğer adı paslanmazdır.

Hurda Alüminyum: Profil, doğrama, tas tabak, matbaa kalıpları vs. şeklinde bulunan alüminyum en güncel fiyattan satın alınır. Bize adresi gönderin aynı gün içinde alımı gerçekleştirelim. Paranız iş sonunda hemen verilir.

Plastik Atıklar: Plastik hurdaları satmak için arayış içerisine girdiyseniz kendinizi daha fazla yormayın. Bize telefon açın detayları verin size en iyi hurda fiyat teklifini verelim.

İletişim Bilgileri :

Kumluca Hurdacılık

Emre Sadıklı

Kumluca Hurdacı Telefon Numarası : 0531 221 62 07

Addres : Deniz yolu caddesi Kumluca / Antalya